Obchodní podmínky internetového obchodu artbook.cz.

 

Obchodní podmínky internetového obchodu artbook.cz.

Provozovatelem internetového obchodu artbook.cz je Romana Peitzová, IČO 12606380, adresa: Újezd 26, Praha 1, 11800, odborným garantem je Josef Peitz, majitel antikvariátu Pražský Almanach založený r. 1992, Člen Svazu antikvářů České republiky a ILAB - Internetional League of Antiquarian Booksellers.

Fotografie u nabízených předmětů jsou autentické, pokud tomu tak někde vyjímečně není, je na to při popisu upozorněno. Je-li v nabídce předmět s poškozením,  je míra poškození popsána vždy. Běžné opotřebení, přiměřené stáří se v popisu neuvádí.

Objednávky je možno učinit na základě objednávkového formuláře, bez registrace. Je nutné, aby ve formuláři objednávek nebo rezervací byl vyplněn platný mail.

Řada knih v nabídce artbook.cz je zároveň volně v prodeji v kamenném antikvariátu Pražský Almanach, Újezd 26, Praha 1 118 00. Prodané zboží v kamenném obchodě se z nabídky artbook.cz odstraňuje se zpožděním, proto prosím v případě platby předem na účet, nebo platební kartou vyčkejte, až od nás obdržíte potvrzení o dostupnosti zboží.

Platební podmínky, převzetí zboží:

Osobní převzetí.

V kamenném antikvariátu Pražský Almanach, Újezd 26, Praha 1 Malá Strana, bude pro Vás odloženo zboží 5 pracovních dnů od zaslání našeho potvrzení, že zboží je pro Vás připraveno. V obchodě přijímáme platební karty VISA, Mastercard/Eurocard.

Bankovní převod - platba předem.

Bankovní údaje k našemu účtu v Komerční bance a  celkovou cenu, včetně poštovních poplatků  Vám odešleme spolu s potvrzením, že zboží je pro Vás rezervováno. Po připsání celé částky na náš účet u Komerční banky, Vám prostřednictvím České pošty odešleme zboží za cenu poštovného 50 Kč, po České republice, do zahraničí je poštovné individuální - viz https://www.postaonline.cz/kalkulacka-postovneho  O odeslání zboží Vás budeme informovat.

GP webpay - platba kartou na internetu, platba předem.

Celkovou cenu, včetně poštovních poplatků  Vám odešleme spolu s potvrzením, že zboží je pro Vás rezervováno. Po zaplacení prostřednictvím platební brány GP webpay na našich internetových stránkách (platební karty – MasterCard, MasterCard Electron, Maestro, Visa, Visa Electron, V Pay a Diners Club/Discover), Vám zboží,  prostřednictvím České pošty, odešleme obratem. Cena poštovného je 50 Kč po České republice, do zahraničí je poštovné individuální - viz https://www.postaonline.cz/kalkulacka-postovneho. O odeslání zboží Vás budeme informovat.

Pay pal - platba předem.

Spojení na náš Pay pal účet a celková cena, včetně poštovních poplatků Vám bude zasláno spolu s potvrzením, že zboží máme pro Vás rezervováno. Po připsání celé částky na náš účet Pay pal, Vám bude prostřednictvím České pošty zboží odesláno. Cena poštovného je po České republice 50 kč, do zahraničí je individuální - viz https://www.postaonline.cz/kalkulacka-postovneho O odeslání zboží Vás budeme informovat.

Dobírka.

Údaje o celkové ceně zboží, včetně poštovních poplatků Vám budou odeslány na Vaši mailovou adresu. Po Vašem potvrzení, že vše, včetně Vaší poštovní adresy souhlasí Vám bude zboží do dvou pracovních dnů odesláno prostřednictvím České pošty, cena poštovného je 100 kč.

Reklamace.

V případě nákupu zboží prostřednictvím internetu je zákazník oprávněn zboží vrátit bez oznámení důvodu. Musí tak učinit ve lhůtě do 14 dnů po převzetí zboží, e-mailovým či písemným oznámením a zasláním zboží na adresu provozovatele. Zboží musí být zasláno doporučenou zásilkou a ve stavu, v jakém je zákazník převzal.

Rizika spojená se zpětným zasláním zboží nese zákazník (doporučujeme vám proto zboží řádně zabalit, aby nedošlo k jeho znehodnocení, zásilku poslat doporučeně, popřípadě zboží větší hodnoty pojistit).

Pokud zákazník zboží zaslal zpět řádně a včas, vrátí provozovatel zákazníkovi uhrazenou kupní cenu vráceného zboží bez zbytečného odkladu (nejpozději do 7 dnů po obdržení zboží) zasláním na bankovní účet zákazníka.

Provozovatel nehradí zákazníkovi náklady na dopravné, které byly řádně naúčtované dle zákazníkovy objednávky.